Sierra Blanca

Marbella

Zdjęcia

01 Sierra Blanca Montebello Hills Pool Andalusian Architecture by Directimo
01 Sierra Blanca Mountain View Wikimedia Commons
02 Sierra Blanca Luxury Villa Aerial Pool Manicured Gardens by Directimo
02 Sierra Blanca Panoramic View Wikimedia Commons
03 Sierra Blanca Grand Mansion Infinity Pool Sea Panorama by Directimo
04 Sierra Blanca From La Concha Wikimedia Commons
04 Sierra Blanca Sculpture Garden Palm Walkway White Villas by Directimo
05 Sierra Blanca Mirador Nueva Andalucia Wikimedia Commons
05 Sierra Blanca White Townhouses Cobblestone Plaza Sea View by Directimo

Ogólna charakterystyka

Podwyższony, ogrodzony teren 2–3 km na północ od Złotej Mili, 180–300 m w górę zbocza La Concha

Zaprojektowany na początku lat 90. XX wieku; ulice (Calle Mozart, Calle Bach) biegną siatką z zagospodarowanymi poboczami

Trzy kontrolowane punkty dostępu i prywatne patrole ochroniarskie sprzyjają spokojnej, mieszkalnej atmosferze

Międzynarodowa społeczność właścicieli na pełen etat; ograniczona liczba lokali użytkowych w obrębie granicy

Rynek nieruchomości

Przeważają wolnostojące wille na działkach o powierzchni 1000–3000 m², wiele z nich nowocześnie przebudowanych

Kluczowe kompleksy: Reserva de Sierra Blanca (mieszkania o wysokim standardzie), Meisho Hills i Sierra Blanca del Mar (bliźniaki)

Wysokość ograniczona do dwóch pięter; design obejmuje dachy z andaluzyjskiej dachówki i szklane fasady

Typowe cechy: inteligentne systemy domowe, kryte spa, garaże wielostanowiskowe, podgrzewane baseny bez krawędzi

Lokalizacja

Mapa interaktywna

Sierra Blanca

Marbella, Spain

Szczegółowa mapa z istotnymi punktami zainteresowania w oparciu o charakterystykę strefy

Zobacz, co jest dostępne w Sierra Blanca

Nowe inwestycje i rynek wtórny w Sierra Blanca, aktualizowane codziennie — z cenami, dokumentacją i uczciwym spojrzeniem na każdą ulicę.

Zobacz nieruchomości w Sierra Blanca

Styl życia i usługi

Plaża: Playa de Nagueles 3 km w dół, parking przy Bulevar Príncipe Alfonso

Restauracje: Nobu Marbella, Bibo Dani Garcia i Rachel’s Eco Love w odległości 5 minut jazdy samochodem

Sklepy: Supercor Express Nagueles 2 km; Centrum Handlowe La Canada 7 km (droga A-7)

Edukacja: Swans International School 1,5 km; Aloha College 10 minut jazdy samochodem

Opieka zdrowotna: Szpital Quiron Marbella 4 km; Baza pomocy doraźnej Helicopteros Sanitarios 6 km

Wydarzenia: Letnie koncerty Starlite Occident w pobliskim Cantera de Nagueles

Zalety

Całodobowa obsługa bram i monitoring na wszystkich drogach wjazdowych

Panoramiczny widok na południe, na Marbellę i Morze Śródziemne

Niska gęstość zabudowy zapewnia minimalny ruch i hałas

Szybkie połączenie ze zjazdem AP-7 na drodze 182, umożliwiającym podróż do Malagi lub Gibraltaru

Stały, wysoki popyt na odsprzedaż zapewnia płynność finansową

Kwestie do rozważenia

Samochód niezbędny; rzadko kursujący autobus lokalny kończy się na Avenida Buchinger

Strome drogi wewnętrzne mogą stanowić wyzwanie dla mieszkańców z niepełnosprawnościami ruchowymi

Przepisy lokalne ograniczają wynajem wakacyjny do pobytów powyżej 30 dni

Sporadyczne obserwacje dzików w pobliżu pasa zieleni po zmierzchu

Pasujące profile kupujących

Rodziny potrzebujące bezpiecznego mieszkania w willi w pobliżu szkół anglojęzycznych

Kadra kierownicza poszukująca domu z łatwym dojazdem autostradą do lotniska w Maladze

Inwestorzy długoterminowi priorytetowo traktujący zachowanie aktywów w najlepszych spółkach Marbelli

Niepasujące profile kupujących

Kupujący, którym zależy na łatwym dostępie do plaży, supermarketów lub transportu publicznego

Operatorzy wynajmu krótkoterminowego, uzależnieni od dużej rotacji gości

Klienci wrażliwi na cenę, poszukujący nieruchomości poniżej 700 000 €

Przegląd cen

Apartamenty

€872,500

€710,000 - €1,495,000

Domy szeregowe

€2,100,000

€1,375,000 - €3,000,000

Wille

€5,900,000

€3,250,000 - €11,950,000

Ceny przedstawiają medianę zakresu 70%, są weryfikowane względem ofert publikowanych także na Idealista (bez duplikatów) i pomijają wartości skrajne — najtańsze i najdroższe 15% nieruchomości w każdej kategorii. Mediana liczona jest dla zakresu 70%, a średnia mediana na podstawie wartości median.

Najważniejsze cechy

Spokój i panoramiczne widoki
Luksus
Szkoły
Łagodny klimat
Zwrot z inwestycji

Twój personal shopper

Nie masz pewności, czy Sierra Blanca to dobre miejsce?

25-minutowa konsultacja z personal shopperem Directimo — lista dzielnic dla Ciebie, co naprawdę kupisz tu za swój budżet i pełne koszty zakupu. To orientacja, nie sprzedaż.